Karolina jeździ długodystansowo od ponad dziesięciu lat. Jak mówi przysłowie: bo jak nie rower, to co? Pokonała dotychczas kilka tras europejskich, przejechała Francję, Polskę Włochy, a także Turcję i Tajlandię.

        W 2017, po trzech latach trudnej choroby, postanowiła wprowadzić w życie maksymę „rower lekarstwem na wszystko” i pokonać Stany Zjednoczone z protezą tlenową w sakwach i bez środków finansowych w kieszeniach.

        Jest dumną właścicielką mięśni czterogłowych o przebiegu kilkunastu tysięcy kilometrów wyjeżdżonych w latach jej świetności jako paryski kurier rowerowy. Od 3. roku życia jest głównym, światowym dostawcą rowerów dla złodziei rowerowych. Zaszczyt ten z przyjemnością przekaże innemu chętnemu…

  • That Cycling Chick on CouchSurfing
  • That Cycling Chick on WarmShowers
  • That Cycling Chick on Facebook
  • That Cycling Chick on YouTube
  • That Cycling Chick on Instagram

Karolina Vicart

(z domu Wiśniewska)

INSPIRACJE.

Lilly & Sarah z Pretenniless

Do dzisiaj, jedne z niewielu podróżniczek, które odważyły się na bezpieniężną wyprawę w nieznane.

Rob Greenfield

Aktywista i podróżnik: jego strona zawiera wszystkie niezbędne wskazówki dotyczące nurkowania w śmietnikach przemysłowych, oszczędzania energii i wody, redukowaniu śmieci, ekologicznym życiu i wiele więcej. Wspaniałe źródło inspiracji i pomysłów.

Just Eat It - film dokumentalny

Eksperyment sfilmowany przez parę, która postanowiła przez 6 miesięcy odżywiać się wyłącznie jedzeniem wyrzuconym do śmieci. Film ten wyjaśnia problem marnotrawienia żywności w sposób tak ciekawy i przystępny, że możliwe iż zanurkujesz zanim się skończy!

Dive! - film dokumentalny

Film ten przedstawia ideę nurkowania do śmieci i dochodzi do źródła problemu marnotrawienia żywności.